1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Податкові пільги для великих інвесторів в Україні
12 Березня, 2021

Податкові пільги для великих інвесторів в Україні

1. Ввізне ПДВ та ввізне мито
2. Податок на прибуток підприємств
3. Інші податки

 

02 березня 2021 року Верховна Рада України прийняла Закони про податкові та митні пільги для інвесторів, які реалізують інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями.

Ввізне ПДВ та ввізне мито

Передбачається звільнення з 1 січня 2021 року до 1 січня 2035 року від оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту устаткування для реалізації інвестпроєкту зі значними інвестиціями в межах виконання спеціального інвестиційного договору.

Зазначимо, що устаткування має бути новим і виготовленим не раніше ніж за 3 роки до дати реєстрації інвестиційного проєкту зі значними інвестиціями, а його перелік та обсяги визначатимуться Урядом України разом із укладенням відповідного спеціального інвестиційного договору.

Також передбачається звільнення від сплати ввізного мита обладнання, що ввозиться інвестором під час реалізації інвестиційного проєкту.

Перелік та обсяги товарів, які будуть звільнені від мита, затверджуватиме Кабінет Міністрів України одночасно з укладенням спеціального інвестиційного договору.

Податок на прибуток підприємств

Також інвестор зі значними інвестиціями, який є стороною спеціального інвестиційного договору, звільняється від оподаткування податком на прибуток підприємств. Звільнення від податку на прибуток підприємств буде застосовуватись після введення в експлуатацію об’єкта реалізації інвестиційного проєкту протягом п’яти років у межах строку дії спеціального інвестиційного договору.

Обов’язковою умовою застосування звільнення від податку на прибуток підприємств є виконання інвестором зі значними інвестиціями своїх зобов’язань за спеціальним інвестиційним договором.

Інші податки

Крім того, передбачається, що органи місцевого самоврядування зможуть встановлювати ставки земельного податку та орендної плати за землю для інвесторів у меншому обсязі, або взагалі звільнити великих інвесторів від сплати таких податків.

Нагадаємо, що 13 лютого 2021 року набрав чинності Закон України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Всі новини