1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Нові можливості при оформленні директора українського товариства
26 Листопада, 2021

Нові можливості при оформленні директора українського товариства

14 серпня 2021 року набрав чинності Закон України № 1667-IX “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (надалі – Закон). Серед іншого, Закон вносить нові правила щодо оформлення відносин з директорами товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

Зокрема, відтепер на вибір роботодавця з усіма членами виконавчого органу можна укласти як трудовий договір, так і трудовий контракт. Раніше контракт дозволялось укладати лише з керівником (головою виконавчого органу) товариства.

Також новий Закон надав можливість роботодавцю, в особі учасників товариства, обрати один з трьох видів договорів, які можна укладати з керівником та членами виконавчого органу:

  • трудовий договір,
  • трудовий контракт або
  • цивільно-правовий договір.

Це дозволить керівникам українських товариств перебувати не лише в трудових відносинах, а оформлювати виключно корпоративні відносини, заключивши цивільно-правовий договір. Особливо це стосується керівників-іноземців, яким раніше доводилось оформлювати дозвіл на працевлаштування в Україні.

Відтепер у іноземців, яких призначено директорами українських товариств, з’явилась можливість укласти з товариством цивільно-правовий договір (замість трудового контракту) і як наслідок, не отримувати дозвіл на працевлаштування в Україні. Але цей варіант підійде тільки іноземцям:

  • які не планують перебувати на території України більше 90 днів протягом 180 днів та
  • для яких діє безвізовий режим в’їзду на територію України.

Якщо ж іноземцю (керівнику українського товариства) необхідна віза для в’їзду в Україну або він планує постійно перебувати на території України, йому необхідно буде, як і раніше, отримувати дозвіл на працевлаштування в Україні та посвідку на тимчасове проживання в Україні з заключенням трудового контракту.

Всі новини