1. Головна
 2. /
 3. Insights
 4. /
 5. Дозвіл на працевлаштування в Україні

Березень 5, 2020

Дозвіл на працевлаштування в Україні

Українське трудове законодавство встановлює імперативне правило, що дозволяє іноземним громадянам або особам без громадянства працювати в Україні лише за умови отримання дозволу на працевлаштування, що є підставою для отримання відповідного типу візи та для посвідки на тимчасове проживання в Україні, що діє протягом періоду дії дозволу на роботу.

Перше, що потрібно відзначити, це те, що саме роботодавець має подати заяву на отримання дозволу на працевлаштування, а не іноземний громадянин. Дозвіл на працевлаштування видається конкретній особі для певної посади і не може бути переданий третій особі.

Таким чином, дозвіл на працевлаштування має обмежену дію (він не надає необмеженого доступу до українського ринку праці) і прив’язаний до конкретного роботодавця.

Іноземним громадянам або особам без громадянства, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування. Крім того, дозвіл на працевлаштування не потрібно отримувати, коли мова йде про роботу в іноземних представництвах в Україні, або іноземні громадяни або особи без громадянства беруть участь у реалізації проекту міжнародної технічної допомоги та з інших підстав.

Загальні положення

Строк дії дозволу на працевлаштування:

 • як правило, дозвіл на працевлаштування видається на строк до одного року;
 • для особливих категорій іноземців та іноземних відряджених працівників дозвіл на працевлаштування видається на строк до трьох років;
 • для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв видається дозвіл на працевлаштування на період дії рішення іноземної компанії про переведення іноземця на роботу в Україну.

Дозвіл на працевлаштування може бути виданий на більш короткі строки, які мають бути вказані роботодавцями у заяві.

Дозволи на працевлаштування видаються, якщо іноземцю виплачується щонайменше:

 • 5 мінімальних заробітних плат (23 615 грн. (приблизно 860 доларів США) станом на 2020 р.) – для іноземних працівників громадських об’єднань, благодійних організацій та навчальних закладів;
 • 10 мінімальних зарплат (47 230 гривень (приблизно 1 730 доларів США) станом на 2020 рік) – для всіх інших категорій працівників.

Вимоги до мінімального розміру заробітної плати не застосовуються для спеціальних категорій іноземних працівників (високооплачуваних іноземних фахівців; засновників та / або акціонерів та / або кінцевих бенефіціарів юридичної особи, створеної в Україні; випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів; іноземних професіоналів мистецтва; іноземних ІТ-фахівців).

Необхідні документи

Для отримання дозволу на працевлаштування необхідно подати такі документи:

 1. заяву;
 2. нотаріально завірену копія паспорта іноземного громадянина з його перекладом на українську мову;
 3. одну кольорову фотокартку;
 4. копію проекту трудового договору (контракту) з іноземцем, засвідчену роботодавцем.

Для працевлаштування окремих категорій іноземців роботодавець додатково подає такі документи:

 • копію диплома іноземного громадянина (для випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів);
 • нотаріально засвідчені копії документів, що ідентифікують об’єкт авторського права та/або суміжних прав автора та засвідчують авторство (для іноземних працівників творчих професій);
 • копію договору (контракту), укладеного між українською та іноземною компанією, яким передбачено застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які направлені іноземним роботодавцем в Україну для виконання певного обсягу робіт (для відряджених іноземних працівників);
 • рішення іноземної компанії про переведення робітника на роботу в Україну та копія контракту про переведення, укладеного з ним, із зазначенням періоду роботи в Україні (для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв);

Всі документи, видані за кордоном, повинні бути апостильовані (або легалізовані) після їх нотаріального посвідчення, а потім перекладені на українську мову.

Інші положення

Рішення про видачу дозволу на працевлаштування приймається службою зайнятості протягом семи робочих днів, а при продовженні дії дозволу три робочі дні.. Законодавство України не встановлює обмеження кількості дозволів на працевлаштування. Заява на продовження дозволу на працевлаштування повинна бути подана не пізніше ніж за 20 календарних днів до закінчення строку дії дозволу на працевлаштування.

Плата за видачу дозволу на роботу становить:

 • 12 612 грн. (приблизно 460 доларів США) – для для дозволів, що видаються на строк від одного до трьох років або їх дія продовжується на такий строк;
 • 8 408 грн. (приблизно 300 доларів США) – для дозволів, що видаються на строк від шести місяців до одного року включно або їх дія продовжується на такий строк;
 • 4 204 грн. (приблизно 150 доларів США) – для для дозволів, що видаються на строк до шести місяців або їх дія продовжується на такий строк.

Збір має бути сплачений на рахунок служби зайнятості протягом десяти робочих днів після прийняття рішення про видачу дозволу на працевлаштування.

Роботодавець може призначити іноземного фахівця на декілька керівних посад (за сумісництвом). Роботодавець зобов’язаний укласти трудовий договір (контракт) з іноземцем не пізніше ніж за 90 календарних днів з дати видачі дозволу та надати службі зайнятості копію трудового договору (контракту), завірену роботодавцем, протягом десяти календарних днів днів після його підписання. У разі відсутності дійсного дозволу на працевлаштування на роботодавця може бути накладений штраф (у 2020 штраф становить 94 460 грн. (приблизно 3 450 доларів США).

Всі новини