1. Home
 2. /
 3. Insights
 4. /
 5. Оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні
10 Лютого, 2021

Оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні

1. Кому потрібно отримати посвідку?
2. Хто може отримати посвідку?
3. Необхідні документи
4. Строк видачі та дії посвідки
5. Інше

 

Іноземці, які легально в’їхали на територію України, мають право перебувати в Україні протягом строку, зазначеного у візі. Якщо іноземцю не потрібна віза для в’їзду в Україну, то йому дозволено перебувати в Україні 90 днів протягом 180 днів, якщо тільки міжнародною угодою не передбачено будь-якого іншого строку. Громадянам Німеччини, Австрії та Швейцарії не потрібна віза для України (якщо строк перебування на території України не перевищує 90 днів). Для громадян ряду країн, в тому числі і країн ЄС, США, Канади, Австралії, Катару, Кувейту, Південної Кореї, не потрібна віза для України (якщо строк перебування на території України не перевищує 90 днів).

Іноземці, які збираються проживати на території України більше 90 днів протягом 180-денного строку, повинні оформити посвідку на проживання. Посвідка на тимчасове проживання надає іноземцю право тимчасового проживання на території України.

Важливо! Враховуючи чинні обмеженнями щодо в’їзду до України для іноземних громадян, на сьогодні посвідка на тимчасове проживання надає ще одну суттєву перевагу: іноземці, які отримали посвідку на тимчасове або постійне проживання, мають право безперешкодно перетинати державний кордон України навіть у час жорстких карантинних заходів. 

Хто може отримати посвідку?

Право на отримання посвідки на тимчасове проживання отримують іноземні громадяни, які прибули в Україну:

 • з метою працевлаштування;
 • для роботи в представництвах іноземних компаній;
 • для роботи у філіях або представництвах іноземних банків;
 • іноземні громадяни, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками юридичної особи, зареєстрованої в Україні. При цьому розмір частки власності у статутному капіталі української юридичної особи повинен становити не менше 100 тис. євро за офіційним валютним курсом, установленим Національним банком на дату внесення іноземної інвестиції;
 • для реалізації проектів в рамках міжнародної технічної допомоги;
 • з метою навчання;
 • для поширення віровчень, вчинення службових дій або здійснення іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій;
 • для участі в діяльності філій, відділень та інших структурних одиниць громадських (неурядових) організацій інших держав;
 • для здійснення культурної, наукової або освітньої діяльності на підставі міжнародних угод або в рамках спеціальних програм;
 • в якості журналіста або представника зарубіжних ЗМІ;
 • з метою возз’єднання сім’ї з українським громадянином / українською громадянкою або вступу в шлюб з українським громадянином / українською громадянкою.

Необхідні документи

При оформленні посвідки на тимчасове проживання іноземний громадянин повинен особисто подати наступні документи в уповноважену міграційну службу:

 • закордонний паспорт або посвідчення особи іноземця з візою категорії D (довгострокова віза, яка оформляється в консульствах України), копію паспорта з візовою відміткою;
 • копію закордонного паспорта іноземця з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову;
 • страховий поліс на випадок хвороби;
 • податковий номер іноземця (за наявності) – одну копію, завірену підписом іноземця;
 • квитанції для підтвердження сплати державного мита та мита за обробку документів.

Необхідність подачі інших документів залежить від причин оформлення посвідки на тимчасове проживання. При оформленні посвідки на тимчасове проживання внаслідок укладення шлюбу з українським громадянином / українською громадянкою необхідно додатково пред’явити такі документи:

 • свідоцтво про шлюб;
 • паспорт громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі, який подається особисто громадянином України.

При оформленні посвідки на тимчасове проживання для працевлаштування необхідно подати копію виданого службою зайнятості дозволу на працевлаштування в Україні. З моменту видачі такого роду посвідки на тимчасове проживання іноземці в трудових відносинах мають такий самий правовий статус, що і українські громадяни. Іноземці, яких інвестор прийняв на роботу на підставі угоди про розподіл продукції, повинні надати копію угоди про розподіл продукції, а також копію трудового договору із зазначенням посади.

Строк видачі та дії посвідки

Посвідка на тимчасове проживання видається протягом 15 робочих днів після подачі документів, іноземець отримує посвідку особисто. Видача посвідки на тимчасове проживання в Україні супроводжується відміткою міграційної служби в паспортному документі іноземця.

До причин відмови у видачі посвідки на тимчасове проживання належать, зокрема, створення загрози громадському порядку та національній безпеці, а також захист здоров’я, прав і законних інтересів українських громадян, встановлення факту подання іноземним громадянином завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.

За загальним правилом посвідка на тимчасове проживання видається строком на 1 рік з правом подальшого продовження.

Однак, в окремих випадках посвідка може видаватися на довший строк, зокрема:

 • іноземцям, які прибули в Україну для працевлаштування, посвідка видається на період роботи в Україні, який зазначається в дозволі на працевлаштування (до 3 років);
 • іноземцям, які прибули в Україну для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги, зареєстрованих у встановленому порядку, посвідка видається на строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, який зазначається в реєстраційній картці проекту;
 • іноземцям, які є засновниками та/або учасниками, та/або бенефіціарними власниками (контролерами) української юридичної особи, посвідка видається на 2 роки;
 • іноземцям, які прибули в Україну з метою навчання, посвідка видається на період навчання, який визначається наказом закладу освіти про встановлення періодів навчання для іноземних студентів.

Інше

Після видачі посвідки на тимчасове проживання іноземець повинен зареєструватися за адресою в Україні, яка була вказана раніше в документах. Реєстрацію може здійснювати сам іноземець особисто або його уповноважений представник.

Реєстрація іноземця за вказаною адресою повинна відбутися протягом 30 днів з моменту видачі посвідки на тимчасове проживання. Перевищення цього строку може потягнути за собою грошовий штраф.

При продовженні чинної посвідки на тимчасове проживання в Україні подаються ті ж самі документи, що і в процесі його оформлення. Документи, що необхідні для продовження посвідки на тимчасове проживання, подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання. Якщо іноземець пропустив цей термін, він зобов’язаний виписатися з місця свого проживання і покинути територію України.

Всі новини