1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. COVID-19: важлива інформація для іноземців в Україні

Травень 22, 2020

COVID-19: важлива інформація для іноземців в Україні

Яким іноземцям дозволено в’їжджати на територію України в умовах карантину?

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про тимчасове обмеження перетину державного кордону, спрямоване на запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» №287-р, тимчасово, до 22 червня 2020 року іноземцям заборонено перетинати державний кордон України.

Однак відповідно до цього розпорядження в’їзд в Україну під час карантину дозволено:

  • іноземним громадянам, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні;
  • іноземцям, які є подружжям або дітьми громадян України;
  • працівникам іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні;
  • працівникам представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей;
  • водіям та обслуговуючому персоналу вантажних транспортних засобів, членам екіпажів.

Перебування іноземних громадян на території України в період карантину

У зв’язку із прийнятим Верховною Радою України Законом №530-ІХ від 17.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до іноземних громадян не буде застосовуватися адміністративна відповідальність за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.

Іноземні громадяни, які не змогли вчасно виїхати за межі України або не змогли звернутися до Державної міграційної служби України із заявою про обмін посвідки на тимчасове чи постійне проживання, звільняються від адміністративної відповідальності (штрафних санкцій). Ця норма застосовується виключно до іноземних громадян, які станом на початок карантинних заходів перебували в Україні на законних підставах.

Важливо! На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19, з дня оголошення карантину в Україні (12 березня 2020 року) зупиняється перебіг строків звернення до підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовженням строку посвідки на тимчасове проживання або обміном посвідки на постійне проживання в Україні.

Тобто якщо у іноземного громадянина в період дії карантину закінчився строк дії посвідки на тимчасове / постійне проживання в Україні він зможе звернутися до відповідного підрозділу Державної міграційної служби для оформлення / продовження такої посвідки упродовж 30 днів після закінчення карантину.

Всі новини