1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Розкриття структури власності українських компаній
14 Липня, 2021

Розкриття структури власності українських компаній

З 11 липня 2021 року набрало чинності Положення про форму та зміст структури власності, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 19.03.2021 року № 163. Цей Наказ зобов’язує всі українські компанії з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника в обов’язковому порядку надати відповідну інформацію (структуру власності) державному реєстратору.

Отже, всі українські юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань мають міститися відомості про кінцевих бенефіціарних власників та які зареєстровані до 08 червня 2021 року, з 11 липня 2021 року протягом трьох місяців зобов’язані подати державному реєстратору документи для оновлення в державному реєстрі відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Таким чином, у період з 11 липня по 10 жовтня 2021 року необхідно здійснити оновлення в державному реєстрі відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.

Для цього необхідно подати державному реєстратору наступні документи:

  • заяву щодо державної реєстрації юридичної особи;
  • структуру власності, відповідно до Наказу про структуру власності;
  • витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи-нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа-нерезидент;
  • нотаріально засвідчену копію паспорта особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.

Важливо відзначити, що адміністративний збір не буде справлятися у разі подання державному реєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників, протягом трьох місяців, тобто по 10 жовтня 2021 року. Після цієї дати необхідно буде сплатити 680 гривень адміністративного збору.

Нагадаємо, що згідно із законодавством України, неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи або про їх відсутність, або неподання документів для підтвердження відомостей кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 17000 гривень до 51000 гривень. Штраф накладається на керівника юридичної особи або на особу, яка уповноважена діяти від імені юридичної особи.

Всі новини