1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Отримання посвідки на постійне проживання в Україні
4 Лютого, 2021

Отримання посвідки на постійне проживання в Україні

1. Загальна інформація
2. Іноземна інвестиція в розмірі 100 тисяч доларів США
3. Дозвіл на імміграцію в Україну
3. Посвідка на постійне проживання в Україні

 

Посвідка на постійне проживання в Україні видається строком на 10 років, потім таку посвідку можна продовжити знову на 10 років без лишніх затрат. Іноземні громадяни, які отримали посвідку на постійне проживання, мають право проживати в Україні без будь-яких обмежень у часі, для них відсутні ліміти на кількість відвідувань України. Окрім того, такі іноземці мають право бути працевлаштованими без отримання дозволу на працевлаштування.

Для того щоб отримати посвідку на постійне проживання, необхідно спочатку отримати дозвіл на імміграцію в Україну. Найбільш поширеними підставами для оформлення дозволу на імміграцію є наявність родинних відносин з громадянами України або іншими іммігрантами. Якщо ж у іноземного громадянина немає родинних відносин в Україні, найбільш можливою підставою отримання дозволу на імміграцію є внесення іноземної інвестиції.

Іноземна інвестиція в розмірі 100 тисяч доларів США

Так, відповідно до Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою (долар США, євро, фунт стерлінг, канадський долар, тощо) на суму не менше ніж 100 тисяч доларів США. Інвестиція має бути здійснена у грошовому вигляді іноземною конвертованою валютою на суму, що еквівалентна не менше ніж 100 тисяч доларів США відповідно до офіційного курсу НБУ на дату здійснення інвестиції.

Оскільки законодавством України визначено, що іноземна інвестиція здійснюється в економіку України, то грошові кошти мають бути спрямовані на провадження господарської діяльності та одержання прибутку в Україні. Найоптимальнішим варіантом для внесення інвестицій буде відкриття власної компанії (наприклад, у формі ТОВ) і внесення суми 100 тисяч доларів США іноземною валютою в її статутний капітал з особистого інвестиційного рахунку в Україні на поточний рахунок створеної компанії або участь в статутному капіталі вже існуючої компанії. Формою інвестування може бути лише іноземна конвертована валюта. Корпоративні права, акції, облігації не вважаються в цьому випадку інвестицією.

Також слід зазначити, що придбання нерухомості (квартири, будинку, земельної ділянки) в Україні вартістю щонайменше 100 тисяч доларів США не розглядається як внесення інвестиції в економіку України. Щоправда, нерухомість можна спочатку придбати на українську компанію (після сплати статутного капіталу, тобто після перерахування коштів з особистого інвестиційного рахунку в Україні на поточний рахунок створеної компанії) та потім переоформити таку нерухомість вже безпосередньо на іноземця. Іншим варіантом є оренда придбаної та оформленої на власну компанію нерухомості на підставі договору оренди, укладеного між іноземцем та власною компанією.

Дозвіл на імміграцію в Україну

Для отримання дозволу на імміграцію в Україну іноземному громадянину в такому випадку (внесення іноземної інвестиції в розмірі 100 тисяч доларів США) необхідно подати наступні документи:

  • заяву на отримання дозволу на імміграцію. Заява подається до посольства або консульства України (якщо іноземець знаходиться за кордоном) або до місцевого відділу Державної міграційної служби (за місцем проживання в Україні). Заява подається особисто іноземцем, хоча допускається подача за довіреністю, але виключно через хворобу, або стихійне лихо;
  • три фотокартки;
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • документ про місце проживання особи (документ про місце проживання в Україні, якщо іноземний громадянин проживає в Україні і документи подаються в Україні; документ про місце проживання за межами України, якщо іноземний громадянин постійно проживає за межами України і документи подаються до посольства або консульства України);
  • відомості про склад сім’ї, копію свідоцтва про шлюб (якщо особа, яка подає заяву, перебуває в шлюбі);
  • документ про те, що особа не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання. Перелік таких хвороб затверджено Міністерством охорони здоров’я України;
  • копію статуту української компанії та довідку, видану відповідним українським банком, в якій зазначається, що на інвестиційний рахунок іноземця надійшли кошти в сумі не менше ніж 100 тисяч доларів США, які перераховано на рахунок компанії як внесок до статутного капіталу від іноземця.

Відповідно до закону строк розгляду заяви про отримання дозволу на імміграцію становить 1 рік. На практиці Міграційна служба України розглядає заяву, як правило, протягом 3 – 6 місяців.

Посвідка на постійне проживання в Україні

Після отримання дозволу на імміграцію та прибуття в Україну іноземець протягом 5 робочих днів повинен звернутися до територіального органу Міграційної служби України за місцем проживання із заявою про видачу йому посвідки на постійне проживання. До заяви додаються:

  • паспортний документ іноземця з візою типу D (довгострокова віза, що видається в консульстві України в країні, громадянином якої є іноземний громадянин для в’їзду в Україну з метою оформлення документів, що дають право на перебування або проживання в Україні);
  • засвідчений переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця, з особистими даними;
  • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору (оригінал). На даний час адміністративний збір складає 752 гривні (приблизно 25 доларів США);
  • копія рішення про надання дозволу на імміграцію.

Строк розгляду заяви про отримання посвідки на постійне проживання в Україні складає 15 робочих днів. Також, необхідно пам’ятати, що раніше посвідка оформлювалася як безстрокова, наразі вона видається у формі ID-картки строком на 10 років. Тобто, відтепер кожні 10 років необхідно проходити процедуру обміну посвідки.

Всі новини