1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Звільнення від оподаткування ПДВ ліків та медвиробів
27 Травня, 2015

Звільнення від оподаткування ПДВ ліків та медвиробів

7 травня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» від 9 квітня 2015 року.

Закон вносить зміни до Податкового кодексу, які передбачають тимчасове (до 31 березня 2019 року) звільнення від оподаткування ПДВ операцій з ввезення на митну територію України та першої поставки ліків, медичних виробів, якщо такі операції здійснюються на підставі договорів із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, укладених на виконання угод з Міністерством охорони здоров’я, в рамках виконання бюджетних програм у галузі охорони здоров’я.

Верховна Рада також звільнила ввезення вищевказаних ліків і медичних виробів від обкладення додатковим імпортним збором, визначивши статус таких лікарських засобів та медичних виробів як життєво необхідних товарів.

Порядок ввезення, поставки та цільового використання вищевказаних лікарських засобів і медичних виробів має бути затверджений постановою Кабінету Міністрів України.

Закон також передбачає відповідальність платників у разі нецільового використання наданої пільги при оподаткуванні лікарських засобів і медичних виробів. Так, у разі порушення цільового використання лікарських засобів і медичних виробів, які ввозять на митну територію України, платник податку зобов’язаний донарахувати суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення (нарахована в момент постачання) таких лікарських засобів та медичних виробів.

Всі новини