1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Cпрощення порядку реєстрації малої нерухомості
6 Червня, 2015

Cпрощення порядку реєстрації малої нерухомості

24 квітня 2015 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України прийняло Наказ № 79 «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт».

Наказ встановлює спрощений порядок прийняття в експлуатацію та реєстрацію права власності для індивідуальних будинків некомерційного призначення (з прибудовами), за умови, що вони були збудовані до 12 березня 2011 року.

При цьому, спрощений порядок застосовується, якщо:

  • площа житлової споруди – до 300 кв. м.;
  • площа допоміжних споруд – до 100 кв. м.;
  • відсутність відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених такими нормами як недопустимі (заборонені).

Прийняття в експлуатацію здійснюється органом державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно, протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти нерухомості.

Також слід звернути увагу на те, що виготовлення технічних паспортів та технічне обстеження, реєстрація права власності здійснюються на платній основі. 29 квітня 2015 року Кабінет міністрів України своєю Постановою № 321 затвердив «Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки».

Всі новини