1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Збільшено штрафи за порушення з боку іноземців правил перебування в Україні
Березень 15, 2018

Збільшено штрафи за порушення з боку іноземців правил перебування в Україні

27 лютого 2018 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави». Закон збільшив розміри штрафів за порушення іноземцями правил перебування в Україні, передбачив штрафи за порушення іноземцями заборони в’їзду до України та за порушення порядку перетину лінії розмежування в зоні АТО, а також збільшив штрафи за порушення правил перетину українського державного кордону.

Так, Закон передбачає збільшення штрафів за опір прикордонникам і представникам громадських організацій, які охороняють кордон. Зокрема, за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця або працівника ДПСУ під час виконання ним службових обов’язків, коли він охороняє кордон, передбачено штраф від 850 до 1700 гривень (раніше – від 85 до170 гривень). За повторне порушення або вчинення порушення групою осіб передбачено штраф від 1700 до 5100 гривень (раніше – від 170 до 340 гривень).

Також, Закон передбачає штрафи за порушення іноземцями правил перебування в Україні і транзитного проїзду її територією. Тепер штрафи складатимуть від 1700 до 5100 гривень (зараз від 510 до 850 гривень). Таке збільшення штрафів передбачено і за недотримання іноземцями встановленого порядку реєстрації або за проживання в Україні за недійсними чи простроченими документами, а також за порушення встановленого терміну перебування в Україні.

За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповані території передбачається штраф від 3400 до 5100 гривень (раніше штраф становив 1700 гривень). Повторно групою осіб або протягом року – до 8500 гривень. Але ці штрафи можуть бути накладені лише протягом трьох місяців із дня виявлення порушення й не пізніше ніж через рік із дня його вчинення.

Незаконний в’їзд до зони проведення антитерористичної операції вперше від 510 до 850 грн, повторно протягом року або групою осіб – від 850 до 1190 гривень.

Якщо іноземець із порушеннями намагався потрапити на тимчасово окуповану територію або виїхати звідти, йому буде заборонено в’їзд в Україну на 3 роки. В разі порушення цієї заборони – ще на 10 років.

Всі новини