1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Забезпечення прозорості власності ЗМІ
Вересень 27, 2015

Забезпечення прозорості власності ЗМІ

3 вересня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в галузі телебачення і радіомовлення». Закон набирає чинності 1 жовтня 2015 року.

Відповідно до внесених змін, Закон зобов’язує суб’єктів інформаційної діяльності (телерадіомовників та провайдерів програмної послуги):

  • розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) компаній;
  • оприлюднювати інформацію про фактичних власників телерадіомовників та провайдерів програмної послуги на їхніх інтернет-сайті.

Крім цього, Закон забороняє створення та діяльність телеорганізацій, учасниками яких є юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України.

Телерадіоорганізації, які не порушують вимоги щодо розкриття інформації про фактичних власників мають перевагу під час проведення конкурсів на отримання ліцензій від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Прийнятий Закон сприятиме вирішенню питання прозорості власності щодо телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги. Закон також запроваджує чіткіші та прозоріші процедури діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо ліцензування.

Всі новини