1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Ратифікація угоди про державні закупівлі СОТ
Березень 31, 2016

Ратифікація угоди про державні закупівлі СОТ

16 березня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала приєднання України до Угоди про державні закупівлі в рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

Відповідна Угода є однією з найбільш вагомих міжнародних угод у сфері державних закупівель та визначає рамкові вимоги до здійснення державних закупівель з країнами, що є Сторонами Угоди СОТ (країни ЄС, США, Японія, Канада, Гонконг, Китай, Сінгапур, Корея та ін.).

Відповідно до українського законодавства, ринок державних закупівель України є відкритим для всіх країн-учасниць Угоди, проте ринки Сторін Угоди донедавна були закриті для українського бізнесу. Після ратифікації Угоди українським компаніям відкривається доступ до нових міжнародних ринків збуту з річним обсягом закупівель близько 1.7 трильйонів доларів США.

Окрім цього, ще однією метою ратифікації Угоди є реформування системи державних закупівель, створення ефективного та прозорого торговельного середовища зі зменшенням корупційних практик. При цьому реалізація положень Угоди сприятиме активнішій інтеграції України з ЄС.

Ратифікація та подальша реалізація положень Угоди підвищить рівень конкурентоздатності України на міжнародних ринках, призведе до зростання обсягів українського експорту, забезпечить застосування кращих міжнародних стандартів у сфері державних закупівель.

Всі новини