1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Прийнятий Закон про електронну комерцію
Вересень 30, 2015

Прийнятий Закон про електронну комерцію

30 вересня 2015 набрав чинності прийнятий Верховною Радою Закон України «Про електронну комерцію» від 3 вересня 2015, який покликаний регулювати онлайн-комерцію, зокрема інтернет-торгівлю та використання електронних грошей.

Метою Закону є забезпечення в Україні правового порядку дистанційного укладання та виконання договорів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій.

Норми Закону регулюють відносини, що виникають при дистанційному укладанні договорів купівлі-продажу електронних товарів або постачання товарів, виконання робіт і надання послуг.

Моментом укладення електронного договору визначено момент одержання особою, що направила пропозицію про укладання угоди, відповіді про її прийняття. Відповідь має бути надано одним з таких способів: надсилання електронного повідомлення, підписаного у встановленому порядку; заповнення формуляра заяв про прийняття пропозиції з підписом; вчинення дій, що вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір, якщо зміст таких дій чітко роз’яснено в інформаційній системі, в якій розміщено таку пропозицію, і ці роз’яснення логічно пов’язані з нею.

Важливим нововведенням Закону є врегулювання підпису у сфері електронної комерції, що дозволяє використання електронного підпису одноразовим ідентифікатором, який є своєрідним кодом і надсилається особі, що прийняла пропозицію укласти електронний договір на електрону пошту або мобільний телефон.

Закон прирівнює належним чином підписаний електронний договір до письмового договору. Таким чином, електронні документи можуть бути доказами у судовому процесі.

Зазначимо, що положення Закону не застосовується до правочинів, для яких законом встановлено спеціальний порядок переходу права власності, правочинів, що повинні укладатися за участю державної влади, правочинів, які потребують нотаріального засвідчення або державної реєстрації, представництва особи перед судом, дій, які передбачають операції з грошовими ставками в азартних іграх, включно з лотереями та угодами про парі.

Всі новини