1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Посилення захисту прав інвесторів

Квітень 28, 2015

Посилення захисту прав інвесторів

7 квітня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів».

Положення Закону спрямовані на підвищення рівня захисту прав інвесторів. Так, Закон передбачає право позивача на отримання від товариства відшкодування своїх витрат у зв’язку з судовим розглядом справи за позовом до посадової особи товариства про відшкодування завданих товариству збитків – у межах фактично одержаних товариством сум.

Важливою новелою також є запровадження похідного позову – право міноритарного акціонера подати позов в інтересах товариства про відшкодування збитків. Ця норма дає можливість міноритарним акціонерам суттєво впливати на прийняття рішень товариства.

Крім цього, серед новел нового Закону варто звернути увагу на:

  • введення інституту «незалежних директорів», які будуть представляти інтереси міноритарних акціонерів у публічних акціонерних товариствах та чітке визначення критеріїв для обрання на цю посаду;
  • впровадження відповідальності посадових осіб господарських товариств у випадку завдання шкоди товариству їхніми неправомірними діями;
  • встановлення порядку визнання правочину, вчиненого службовою особою товариства, недійсним і повернення прибутку, отриманого за результатами такої угоди.

Закон набирає чинності 1 травня 2016 року.

Всі новини