1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. План дій щодо покращення ведення бізнесу в Україні

Січень 25, 2016

План дій щодо покращення ведення бізнесу в Україні

13 січня 2016 року Кабінет Міністрів України опублікував своє розпорядження, яким затвердив дорожню карту щодо спрощення ведення бізнесу в Україні. Як передбачається, завдяки запровадженню відповідних заходів програми очікується входження України у 2017 році у топ-50, а у 2018 році – у топ-20 країн за рейтингом Світового банку Doing Business.

Крім цього, Кабінет Міністрів України своїми пріоритетними завданнями на 2016 рік визначив створення сервісу реєстрації юридичних осіб через Інтернет протягом 24 годин, надання в режимі реального часу вільного доступу до Державного реєстру обтяжень рухомого майна, полегшення і прискорення розгляду судових справ щодо грошових вимог, та інші. Також з метою покращення захисту прав та інтересів інвесторів, пропонується зобов’язати потенційних покупців 50% акцій/часток акціонерного товариства/товариства з обмеженою відповідальністю робити пропозицію всім акціонерам/учасникам.

Також визначена нагальна необхідність спрощення і прискорення процедури приєднання підприємств до електромереж, скорочення вартості і строків проведення дозвільних процедур у будівництві, а також терміну оформлення переходу права власності на нерухоме майно, полегшення експорту та імпорту продукції, зменшення витрат часу компаніями на податкові розрахунки та фіскальні платежі, тощо.

Нагадаємо, що за результатами відповідного рейтингу простоти ведення бізнесу, який щорічно публікується експертами Світового банку, Україна в 2015 році піднялася на 13 позицій, посівши 83 місце.

Всі новини