1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Останні зміни податкового законодавства
2 Червня, 2015

Останні зміни податкового законодавства

Додатковий збір за імпорт бензину не стягуватиметься

Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 8 квітня 2015 року щодо роз’яснення положень Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» були уточнені об’єкти оподаткування додатковим імпортним збором.

Так, Державна фіскальна служба України зазначила, що додатковий імпортний збір стягуватиметься зі всіх товарів, визначених в пунктах 1, 2 частини 1 ст. 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів, до яких відповідно до класифікації УКТЗЕД належить, серед інших, бензин, мазут та дизельне паливо.

Таким чином, до роз’яснення Державної фіскальної служби України ввезення бензину, мазуту та дизельного палива звільняється від оподаткування додатковим імпортним збором. З інших товарів позиції 2710 відповідно до УКТЗЕД додатковий імпортний збір стягується по ставці 5%.

Скасування військового збору для валютних операцій

12 травня 2015 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору». Ухвалений закон скасовує оподаткування військовим збором операцій із купівлі-продажу іноземної валюти фізичними особами.

Військовий збір у розмірі 1,5% діяв протягом двох місяців. Його відміна належить до заходів, які сприятимуть детінізації валютного ринку.

Оновлений список податкових гаваней

14 травня 2015 року Кабінет міністрів України затвердив новий перелік країн, торгові операції з якими підлягають податковому контролю. Відповідне рішення було затверджене у розпорядженні Кабінету Міністрів України №449-р «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, встановленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України». Оновлення переліку здійснюється з метою контролю в рамках адміністрування законодавства про трансфертне ціноутворення.

До оновленого списку країн, торгові операції з якими підлягають податковому контролю, потрапила Австрія, Туркменістан та Гонконг.

Критеріями, за якими держава потрапляє до цього переліку є: низький податок на прибуток (мінімум на 5 процентних пункти нижчий, ніж в Україні), заборона розкриття інформації про структуру власності юридичних осіб та відсутність міжнародних договорів з Україною про обмін інформацією.

Імпорт металобрухту без ПДВ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 136 від 25 березня 2015 року імпорт брухту чорних та кольорових металів звільнено від оподаткування ПДВ. Починаючи з 31 березня 2015 року режим звільнення від ПДВ операцій із постачання, зокрема операцій з імпорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, діятиме до 1 січня 2017 року.

Звільнення від оподаткування доходів нерезидентів від держоблігацій

25 травня 2015 року Президент України підписав прийнятий Верховною Радою Закон України № 482-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів, отриманих нерезидентами за борговими зобов’язаннями».

Прийнятий Закон передбачає звільнення від оподаткування прибутків юридичних осіб та доходів фізичних осіб, отриманих нерезидентами у вигляді процентів, нарахованих на державні цінні папери або облігації місцевих позик, або боргові цінні папери, виконання зобов’язань за якими забезпечено державними або місцевими гарантіями.

Закон набрав чинності 27 травня 2015 року.

Всі новини