1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Новий закон про ліцензування господарської діяльності
Березень 31, 2015

Новий закон про ліцензування господарської діяльності

2 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, який суттєво спрощує порядок отримання ліцензій, зменшує кількість видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню, встановлює контроль у сфері ліцензування. Закон набуває чинності 1 липня 2015 року.

Вдвічі скорочено кількість видів ліцензування, деякі з них об`єднано. Не підлягатиме ліцензуванню, зокрема, будівельна діяльність (крім будівництва об`єктів IV і V категорії складності), торгівля пестицидами та агрохімікатами, переробка донорської крові та її компонентів, переробка металобрухту кольорових і чорних металів.

Закон дозволяє здобувачеві ліцензії подавати документи до органу ліцензування в електронному вигляді за допомогою телекомунікаційних засобів зв`язку, оформлених згідно з вимогами законів у сфері електронних документів.

Відтепер ліцензія на провадження певного виду діяльності, що підлягає ліцензуванню, оформлює орган ліцензування в електронному вигляді. Але за бажанням здобувача ліцензії чи ліцензіата ліцензія (копія ліцензії) може бути видана органом ліцензування на паперовому носії.

Передбачено видачу ліцензії на необмежений строк незалежно від виду господарської діяльності. За видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі однієї мінімальної заробітної плати. Переоформлення ліцензії є безоплатним.

Всі новини