1. Home
 2. /
 3. Новини
 4. /
 5. Нові правила в’їзду іноземних громадян в Україну
3 Жовтня, 2020

Нові правила в’їзду іноземних громадян в Україну

29 вересня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України №888, яка внесла зміни до правил в’їзду іноземних громадян в Україну на період дії карантину.

1. Поліс страхування
2. Звільнення від обов’язку мати поліс страхування
3. Обов’язок самоізоляції
4. В яких випадках самоізоляція не обов’язкова?
5. Припинення самоізоляції (обсервації)

Поліс страхування

Цією Постановою уряд встановив, що іноземні громадяни, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Такий поліс страхування повинен бути виданий:

 • страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або
 • іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України, або
 • іноземною страховою компанією, яка має договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс).

Крім цього, Постанова забороняє іноземцям перетинати контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя та виїзду з них без страхового поліса.

Звільнення від обов’язку мати поліс страхування

Від обов’язку мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування звільнені такі категорії:

 • іноземці, які постійно проживають на території України,
 • працівники дипломатичних представництв та консульських установ, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей,
 • військовослужбовці збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Обов’язок самоізоляції

Також визначено, що при перетині державного кордону іноземні громадяни, які прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19, підлягають самоізоляції з використанням електронного сервісу «Дій Вдома».

Державою із значним поширенням COVID-19 є держава, в якій наявна одна з таких ознак:

 • кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
 • приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30%.

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні 7 днів. Актуальний список держав доступний за посиланням, ми оновлюватимемо його, відповідно до інформації Міністерства Охорони Здоров’я України.

В яких випадках самоізоляція не обов’язкова?

Не підлягають самоізоляції особи, які:

 • не досягли 12 років;
 • прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
 • є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
 • є працівниками дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
 • є водіями та членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
 • є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
 • є діячами культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
 • здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
 • мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Припинення самоізоляції (обсервації)

Самоізоляція (обсервація) іноземця у зв’язку з перетином державного кордону України (або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них) припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону (або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території).

Всі новини