1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Митниця працюватиме в режимі «Єдиного вікна»
25 Серпня, 2016

Митниця працюватиме в режимі «Єдиного вікна»

1 серпня 2016 року набрала чинності Постанова Кабінету міністрів України № 364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю» від 25 травня 2016 року, якою на українській митниці запроваджується електронна система «Єдине вікно».

Запровадження цієї єдиної електронної системи суттєво скорочує час здійснення митного контролю, підвищує якість обслуговування на митних постах та мінімізує прояви корупції та правопорушень при здійсненні митного контролю. Електронна система «Єдине вікно» об’єднує усі контролюючі служби і є обов’язковою для застосування. Завдяки системі «Єдине вікно» контролюючі органи матимуть можливість обмінюватись інформацією про товари завдяки електронній базі даних, що забезпечить координацію та швидкість їх дій.

Запровадження нової електронної системи також передбачає скорочення часу для прийняття митними органами рішення про здійснення контролю при ввезені товару. Так, спрощена система контролю передбачає, що якщо протягом чотирьох годин з моменту подачі документів митними органами не буде прийняте рішення про завершення митного контролю, інформаційна система автоматично сформує рішення про здійснення відповідного виду державного контролю, яке є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Всі новини