1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Компенсація зарплати мобілізованим
2 Квітня, 2015

Компенсація зарплати мобілізованим

04 березня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №105, яка затверджує порядок виплати з держбюджету підприємствам, установам, організаціям компенсацій середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до Порядку виплату працівникам середнього заробітку буде здійснювати підприємство, а компенсуватиме підприємствам витрати на виплату середнього заробітку Міністерство соціальної політики через свої підрозділи.

Порядок подання документів, на підставі яких проводитиметься компенсація, та порядок розрахунку середнього заробітку працівників, буде здійснюватися відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 100 від 8 лютого 1995 року.

18 березня 2015 року ВРУ прийняла Закон щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян України, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв’язку з оголошенням демобілізації.

Закон передбачає, що робоче місце за мобілізованими на військову службу буде зберігатися 18 місяців (раніше цей строк складав 12 місяців).

Також Закон передбачає, що за військовослужбовцями після демобілізації зберігається право на щорічну основну відпустку або грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічної основної відпустки.

Всі новини