1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Компанія DLF отримала дозвіл на концентрацію для клієнта
13 Червня, 2016

Компанія DLF отримала дозвіл на концентрацію для клієнта

15 квітня 2016 року компанія DLF attorneys-at-law успішно завершила процедуру одержання дозволу на економічну концентрацію (злиття та поглинання), що полягала у придбанні одним із найбільших банків Угорщини банківських активів європейської банківсько-страхової групи.

Слід зазначити, що заявлене злиття та поглинання хоча й відбувалось виключно на ринку Угорщини, однак в силу того, що група Покупця здійснює господарську діяльність на банківському товарному ринку України, ця економічна концентрація потребувала попереднього узгодження із Антимонопольним комітетом України (АМКУ).

Особливістю узгодження цього поглинання органами Антимонопольного комітету України полягала у тому, що АМКУ прислухався до позиції юристів компанії DLF attorneys-at-law та не проводив поглибленого аналізу структури групи Продавця, таким чином кореспондуючи свою політику із правовою позицією антимонопольних органів ЄС. Нагадаємо, що антимонопольне законодавство ЄС та переважної більшості країн ЄС не відносить до учасників економічної концентрації групу компанії Продавця, тобто тої сторони, що відчужує свої активи та таким чином, зменшує свою потенційну частку на відповідному товарному ринку.

Відповідно, компанія DLF attorneys-at-law на практиці відмічає позитивну зміну позиції органів АМКУ при дослідженні групи компаній Продавця, яка відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом має бути узгоджена із правовою позицією органів ЄС із антимонопольного контролю.

Також слід відмітити істотне зменшення й інших більш дрібних бюрократичних процедур при розгляді заявленої концентрації органами АМКУ, що свідчить про дійсне та фактичне реформування діяльності органів АМКУ відповідно до заявленої позиції новопризначеного складу державних уповноважених та керівника Антимонопольного комітету України.

Всі новини