1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. КМУ дозволив вилучати автотранспорт для потреб армії
4 Липня, 2015

КМУ дозволив вилучати автотранспорт для потреб армії

17 червня 2015 року Кабінет Міністрів України своєю Постановою № 405 вніс зміни до «Положення про військово-транспортний обов’язок», згідно з яким військовим комісаріатам дозволяється вилучати автотранспорт для потреб армії.

Відповідно до змін під час мобілізації на безоплатній основі здійснюється залучення транспортних засобів і техніки громадян, підприємств, установ й організацій незалежно від форми власності на потреби Збройних сил України.

Для цього керівники підприємств, установ й організацій подають військовим комісаріатам щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також інформацію про громадян, які працюють на підприємствах, в установах й організаціях на таких транспортних засобах і техніці. Повернення транспортних засобів і техніки здійснюється військовими підрозділами протягом 30 календарних днів із моменту оголошення демобілізації через військові комісаріати, які здійснили таке залучення.

Постанова № 405 також передбачає порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці в результаті їх залучення за мобілізацією.

Від передачі транспортних засобів під час мобілізації можуть звільнятися підприємства, установи та організації у зв’язку з виконанням встановлених мобілізаційних завдань за наявності укладеного з Міністерством оборони договору на виконання мобілізаційних завдань, а також за умови, що їхні транспортні засоби й техніка задіяні у виробничому процесі виконання мобілізаційних завдань.

Крім того, від передачі техніки військовим формуванням під час мобілізації можуть звільнятися підприємства, установи й організації, в яких висока суспільна потреба. При цьому перелік таких підприємств затверджує Кабінет Міністрів за поданням Міністерства оборони.

Дія «Положення про військово-транспортний обов’язок» не поширюється на дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, представництва закордонних і міжнародних організацій, іноземців та осіб без громадянства.

Постанова № 405 має бути опублікована та набрати чинності 7 липня 2015 року.

Всі новини