1. Головна
 2. /
 3. Новини
 4. /
 5. Актуальні правила валютного регулювання

Травень 22, 2017

Актуальні правила валютного регулювання

Відповідно до постанови Правління НБУ від 4 квітня 2017 року № 30 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року № 410» Національний банк продовжив поступове послаблення валютних обмежень.

Відтак, пом’якшено вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 65% до 50%. Окрім цього змінились обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню. З 5 квітня 2017 року ліміт купівлі валюти готівкою фізичними особам підвищений до 150 тис. грн. в день.

Разом з тим, продовжують діяти такі обмеження:

 • заборона на переказ за кордон валюти понад 15 тис. грн. в день і 150 тис. грн. в місяць;
 • заборона на здійснення розрахунків готівкою за участю фізичних осіб понад 50 тис. грн. в день;
 • ліміт на зняття з рахунків готівки в іноземній валюті на рівні 250 тис. грн. в день;
 • обмеження строку розрахунків за операціями з експорту й імпорту товарів на рівні 120 днів;
 • заборона дострокового погашення кредитів від нерезидентів (виключенням є погашення кредитів перед банками-нерезидентами з рейтингом не нижче «А3»/«А-», підтвердженим однією в провідних світових рейтингових компаній – Fitch Ratings та/або Standard&Poor’s та/або Moody’s);
 • строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку на рівні одного дня;
 • обмеження взаємозаліку вимог за експортними договорами.

Нагадаємо, що Національний банк України зробив Постанову «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» безстроковою. При цьому строк дії не встановлюватиметься для вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті, яка діятиме до 15 червня 2017 року, а також до обмежень, встановлених Законом України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Відповідно до рішення Правління Національного банку України від 14 квітня 2017 року розмір облікової ставки встановлено на рівні 13% річних.

Всі новини