1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Зміни в порядку працевлаштування іноземців в Україні
Березень 3, 2017

Зміни в порядку працевлаштування іноземців в Україні

3 лютого 2017 року набрала чинності Постанова КМУ № 28 від 18.01.2017 року, яка внесла зміни до «Порядку видачі, продовження та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні».

Відтепер роботодавцям надано право на застосування праці іноземного фахівця на декількох керівних або управлінських посадах (за сумісництвом), що є важливим для підприємств, створених із залученням іноземних інвестицій.

Контракт з іноземним працівником необхідно укладати протягом 90 днів після отримання ним дозволу на працевлаштування в Україні. Строк подачі копії укладеного між роботодавцем та іноземцем трудового договору збільшено з 7 робочих до 10 календарних днів.

Введено норму про обов`язкове повернення роботодавцю документів, поданих для продовження дії дозволу на працевлаштування (у випадку відмови регіонального центру зайнятості у видачі дозволу на працевлаштування).

Окрім цього, центр зайнятості оформляє та видає дозвіл на працевлаштування за умови звернення роботодавця не пізніше ніж через 3 робочих дні з дати зарахування коштів за дозвіл на працевлаштування на рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Також, уточнено строки подання документів роботодавцем для продовження дії дозволу на працевлаштування. Документи слід подавати не пізніше ніж за 20 і не раніше ніж за 40 календарних днів до закінчення дії дозволу.

Передбачено і визначено порядок та строки оскарження рішень регіональних центрів зайнятості. Рішення про відмову у видачі дозволу, продовженні його дії та анулювання дозволу може бути оскаржене в Державній службі зайнятості не пізніше ніж через 10 календарних днів з дати його отримання роботодавцем або в судовому порядку.

Всі новини