1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Єдине вікно міжнародної торгівлі

Жовтень 10, 2018

Єдине вікно міжнародної торгівлі

4 жовтня 2018 року набув чинності Закон України № 2530-VIII “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму “єдиного вікна” та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України”.

Відповідно до Закону, при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України взаємодія між декларантами, їх представниками та органами доходів і зборів, іншими державними органами здійснюється з використанням механізму “єдиного вікна”. Введення “єдиного вікна” на законодавчому рівні має зменшити тиск на бізнес та поліпшить позиції України в рейтингу за легкістю ведення бізнесу Doing Business.

З цією метою Державна фіскальна служба України створює єдиний державний інформаційний веб-портал “Єдине вікно для міжнародної торгівлі”, який має запрацювати протягом шести місяців після набуття чинності зазначеного закону. “Єдине вікно міжнародної торгівлі” працюватиме у цілодобовому режимі, на службу покладене зобов’язання з його адміністрування. До обов`язків Державної фіскальної служби України також буде віднесено визначення кодів згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони або обмеження, та ведення та оприлюднення на сайті ДФС переліків таких заборон або обмежень.

Документи для переміщення товарів надаватимуться один раз, в електронній формі з цифровим підписом; дублювати їх на папері не буде потрібно. У паперовому вигляді можуть подаватися документи, в яких є секретна інформація.

Крім того, для спрощення процедур контролю товарів на кордоні скорочується кількість контролюючих органів на кордоні:

  • посадові особи митниць перевірятимуть дозвільні документи, які перевірялися посадовими особами Державної екологічної інспекції;
  • посадові особи Державної прикордонної служби України перевірятимуть рівень радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів, що ввозяться на митну територію України. Ці перевірки здійснювалися посадовими особами Державної екологічної інспекції. Представників екологічної служби будуть викликати, тільки якщо мобільні пристрої прикордонників покажуть перевищення радіаційного фону;
  • скасовується санітарно-епідеміологічний та екологічний контроль товарів, що переміщуються через митний кордон.

Тепер на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони будуть попередньо оглядати товари і за дві години прийматимуть рішення, чи пропустити їх, чи викликати профільних експертів. У разі виклику експерти мають прибути негайно та також за дві години ухвалити рішення, пускати товар, заборонити пропуск чи призначити інспектування/взяття проб/додаткову обробку. Дані про будь-які прийняті щодо товару рішення вносяться до інформаційної системи “єдине вікно”.

Всі новини