1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Вдосконалення процесу приватизації державного майна

Березень 31, 2016

Вдосконалення процесу приватизації державного майна

6 березня 2016 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процесу приватизації» від 16 лютого 2016 року № 1005-VІІІ.

Закон встановлює, що до приватизації не допускають юридичних осіб або пов’язаних з ними осіб, зареєстрованих в країнах, визнаних Верховною Радою країнами-агресорами. Також не допускається участь у приватизації представників країн, щодо яких застосовані санкції. Це обмеження поширюється також на фізичних осіб чи пов’язаних з ними осіб, які мають громадянство держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, або стосовно яких застосовано санкції відповідно до законодавства.

З метою запобігання дробленню пакетів акцій та пришвидшення процесу приватизації із Закону України «Про приватизацію державного майна» виключені норми стосовно обов’язкового пропонування для продажу на фондових біржах пакету акцій акціонерних товариств розміром 5-10 відсотків статутного капіталу до проведення конкурсу.

Закон передбачає можливість за рішенням уряду залучення до підготовки до приватизації та продажу стратегічних підприємств радників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, що сприятиме проведенню приватизаційних процедур відповідно до міжнародних стандартів.

Всі новини