1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Уточнення правил трансфертного ціноутворення
2 Вересня, 2015

Уточнення правил трансфертного ціноутворення

13 серпня 2015 року набрав чинності Закон України № 609-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення» від 15 липня 2015 року, який передбачає удосконалення правил трансфертного ціноутворення в Україні.

Зміни до Податкового кодексу України, визначені у цьому Законі, встановлюють нові правила регулювання трансфертного ціноутворення з окремих питань.

Так, відповідно до положень Закону з 20 до 50 млн. грн. збільшується обсяг контрольованих операцій з одним контрагентом, після досягнення якого платники податків зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, який здійснює державну податкову та митну політику.

Крім цього, з Податкового кодексу України виключено норми про застосування правил трансфертного ціноутворення при оподаткуванні ПДВ.

Варто також зазначити, що відповідно до визначених в Законі змін господарські операції, передбачені в підпунктах 39.2.1.1 – 39.2.1.3 та 39.2.1.5 підпункту 39.2.1 Податкового кодексу України, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

  • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
  • обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Внесенні до Податкового кодексу України зміни також передбачають зменшення штрафу за недекларування контрольованих операцій з 5% до 1% від суми незадекларованих у звіті контрольованих операцій.

Всі новини