Березень 10, 2016

Створення відкритих реєстрів по відшкодуванню ПДВ

Кабінет Міністрів України 22 лютого 2016 року прийняв Постанову № 68, яка затвердила Порядок ведення і форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ. Нагадаємо, що створення двох публічних відкритих реєстрів з однаковою системою хронологічного відшкодування ПДВ Верховна Рада України передбачила ще під час внесення змін до Податкового Кодексу України в кінці грудня 2015 року.

До цих реєстрів будуть вноситися заявки на відшкодування ПДВ від компаній, які не перебувають у судових процедурах банкрутства відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і до цього реєстру стосовно них не внесено записів, зокрема, про:

  • відсутність підтвердження відомостей;
  • відсутність за місцезнаходженням (місцем проживання);
  • прийняття рішень про виділ, припинення юридичної особи, підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця;
  • визнання повністю або частково недійсними установчих документів чи змін до установчих документів юридичної особи;
  • припинення державної реєстрації юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця та стосовно таких осіб відсутні рішення або відомості, на підставі яких проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Зокрема, Порядок ведення і форми реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ передбачає:

  • перелік даних, з яких будуть формуватися такі реєстри;
  • автоматичне внесення заяв до відповідного реєстру, яке буде здійснюватися протягом операційного дня в порядку надходження таких заяв;
  • публікація таких реєстрів на офіційному веб-сайті в мережі Інтернет Державної фіскальної служби України;
  • повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування в хронологічному порядку відповідно до черговості внесення кожного відповідного реєстру заяв.

Прийняття зазначеної Постанови забезпечить функціонування відкритих реєстрів по хронологічному відшкодуванню ПДВ, які публікуються онлайн.

Всі новини