1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Роз’яснення щодо податкових наслідків реінвестиції дивідендів
Листопад 30, 2016

Роз’яснення щодо податкових наслідків реінвестиції дивідендів

6 жовтня 2016 року Державна фіскальна служба України опублікувала Лист, в якому дала роз’яснення щодо оподаткування податком на прибуток реінвестицій дивідендів, спрямованих на збільшення статутного капіталу товариства.

Так, одним з можливих способів поповнення статутного капіталу товариства є реінвестиція дивідендів, які, зокрема, були нараховані на користь нерезидентів. При цьому потрібно зазначити, що податкові наслідки такої операції будуть залежати від того, чи капіталізацію дивідендів здійснює нерезидент фізична чи юридична особа.

У випадку, якщо йдеться про нерезидента юридичну особу, то нерезидент-власник корпоративних прав повинен внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток, а також, якщо інше не передбачено міжнародними угодами, так званий податок на репатріацію у розмірі 15%. Таким чином, доходи нерезидента із джерелом їх походження з України у вигляді дивідендів підлягають оподаткуванню незалежно від способу використання такого доходу, у тому числі такого як реінвестиція.

Що стосується нерезидентів фізичних осіб, то тут передбачений зовсім інший порядок оподаткування реінвестованих доходів. Так доходи нерезидентів фізичних осіб у формі дивідендів оподатковуються за такими ж правилами, що і доходи резидентів (за деякими винятками). Таким чином, із суми реінвестованих дивідендів нерезиденту, власнику корпоративних прав, потрібно утримати податок на доходи фізичних осіб (ставка 18% або 5%), а також військовий збір у розмірі 1,5%.

Всі новини