1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Ратифікація угоди про зону вільної торгівлі з Канадою

Травень 5, 2017

Ратифікація угоди про зону вільної торгівлі з Канадою

14 березня 2017 року Верховна рада України ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі з Канадою.

Цей документ закладає правові засади режиму вільної торгівлі між Україною та Канадою, що дозволить українському бізнесу скористатись можливостями безмитного доступу до нового ринку.

Згідно з угодою, Канада зобов’язалася скасувати мито на 98% українського імпорту, а Україна – на 86% імпорту із Канади. Ще 12% ринку відкриватиметься поступово, протягом семирічного перехідного періоду. Ввізні мита будуть скасовані на сільськогосподарські товари (за виключенням 108 тарифних ліній, доступ по яких відкриється у рамках квот), а також на всі промислові товари (крім легкових автомобілів із 7-річним перехідним періодом скасування ввізних мит).

Угода також передбачає надання Україні технічної допомоги для покращення доступу українських товарів на ринок Канади та допомогу для розвитку аграрного комплексу. В довгостроковій перспективі передбачається збільшення постачання високотехнологічного обладнання та промислових товарів.

Очікується, що Угода, окрім збільшення товарообігу між державами, сприятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, створенню нових робочих місць, що, в свою чергу, позитивно вплине на зростання ВВП України.

Всі новини