1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Прийнято Закон про зовнішню трудову міграцію
Грудень 1, 2015

Прийнято Закон про зовнішню трудову міграцію

5 листопада 2015 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про зовнішню трудову міграцію», який визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту трудових мігрантів і членів їхніх сімей.

Так, згідно з Законом, права трудових мігрантів, зокрема на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Тепер заробітчани та їхні родичі можуть добровільно брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а їхнє пенсійне забезпечення регулюватиметься відповідно до міжнародних договорів.

Також за трудовими мігрантами та їхніми родинами закріпили право на освіту та право на задоволення їхніх національно-культурних, освітніх, духовних і мовних потреб.

Дія закону поширюється на мігрантів, які працюють за контрактом, що самостійно забезпечують себе роботою, надають оплачувані послуги або здійснюють іншу оплачувану легальну діяльність. Водночас, документ не поширюється на дипломатів, студентів та біженців.

Даний Закон набирає чинності 1 січня 2016 року.

Всі новини