1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Послаблення контролю над валютними операціями

Листопад 4, 2014

Послаблення контролю над валютними операціями

03 листопада 2014 року вступила в силу Постанова Національного банку України № 685 від 30 жовтня 2014 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка послаблює вимоги регулятора на валютному ринку України.

Постанова № 685 вносить важливі зміни до Постанови НБУ № 540 від 29 серпня 2014 року «Про введення додаткових механізмів для стабілізації грошово-кредитного та валютного ринків України» та Постанови НБУ № 597 від 30 грудня 2003 року «Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями”.

Так, Національний банк скасував введені ним раніше обмеження на купівлю валюти, які викликали найбільші протести бізнесу, та дозволив купувати валюту для здійснення розрахунків за імпортними операціями без ввезення товарів в Україну. Тепер можна придбати валюту і для оплати імпортних договорів, за якими продукція була ввезена в країну і пройшла митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів (раніше такі операції були заборонені регулятором).

Також вступає в силу норма, за якою переказування допомоги благодійними організаціями та переказ коштів Міністерством охорони здоров’я України за межі України для оплати лікування фізичних осіб здійснюються на підставі документів, що підтверджують необхідність такого лікування в іноземному медичному закладі, та не потребують наявності акта цінової експертизи Державного підприємства “Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків” або погодження НБУ, а також індивідуальної ліцензії НБУ.

Водночас з метою забезпечення належного контролю з боку уповноважених банків за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, права інтелектуальної власності Національний банк України знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, з 100.000 євро до 50.000 євро.

Інші обмеження, зокрема з виплати дивідендів, з виведення коштів, отриманих іноземними інвесторами від продажу цінних паперів українських емітентів (крім державних облігацій України) поза межами фондових бірж, а також із повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями щодо продажу корпоративних прав юридичних осіб, що не оформлені акціями, залишилися в силі.

Всі новини