1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб

Квітень 2, 2015

Посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб

08 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб» від 02 березня 2015 року.

З прийняттям цього Закону посилюється відповідальність насамперед керівників банків, власників банків (кінцевих бенефіціарів) і контролерів під час прийняття рішень, що впливають на фінансовий стан банка.

Зокрема, внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які стосуються порушень нормативно-правових актів Національного банку України, у тому числі подання недостовірної (неповної) звітності щодо якості активів, проведення операцій з пов’язаними з банком особами, здійснення ризикових операцій.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за дії, що призвели до віднесення банку до категорії проблемних, та кримінальна відповідальність – за вчинення будь-яких дій, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору. Такі дії караються обмеженням волі на строк від 1 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з накладенням штрафу від 85 000 до 170 000 гривень та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Документ також встановлює майнову відповідальність пов’язаних з банком осіб за збитки, завдані з їхньої вини банку. Якщо внаслідок дій або бездіяльності пов’язаної з банком особи банку завдано шкоди, а інша пов’язана з банком особа внаслідок таких дій або бездіяльності прямо або опосередковано отримала майнову вигоду, такі особи несуть солідарну відповідальність за завдану банку шкоду.

Всі новини