1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб
2 Квітня, 2015

Посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб

08 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних з банком осіб» від 02 березня 2015 року.

З прийняттям цього Закону посилюється відповідальність насамперед керівників банків, власників банків (кінцевих бенефіціарів) і контролерів під час прийняття рішень, що впливають на фінансовий стан банка.

Зокрема, внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, які стосуються порушень нормативно-правових актів Національного банку України, у тому числі подання недостовірної (неповної) звітності щодо якості активів, проведення операцій з пов’язаними з банком особами, здійснення ризикових операцій.

Крім того, вводиться адміністративна відповідальність за дії, що призвели до віднесення банку до категорії проблемних, та кримінальна відповідальність – за вчинення будь-яких дій, що призвели до віднесення банку до категорії неплатоспроможних, якщо це завдало великої матеріальної шкоди державі чи кредитору. Такі дії караються обмеженням волі на строк від 1 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з накладенням штрафу від 85 000 до 170 000 гривень та позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Документ також встановлює майнову відповідальність пов’язаних з банком осіб за збитки, завдані з їхньої вини банку. Якщо внаслідок дій або бездіяльності пов’язаної з банком особи банку завдано шкоди, а інша пов’язана з банком особа внаслідок таких дій або бездіяльності прямо або опосередковано отримала майнову вигоду, такі особи несуть солідарну відповідальність за завдану банку шкоду.

Всі новини