1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Порядок тимчасового перебування іноземців в Україні
Вересень 30, 2015

Порядок тимчасового перебування іноземців в Україні

8 вересня 2015 року набрав чинності наказ МВС України № 884 від 20 липня 2015 року «Про затвердження Порядку обчислення строку тимчасового перебування в Україні іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду».

Згідно з цим Порядком, громадяни держав із безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

Під час в’їзду іноземця на територію України обчислення дозволеного йому терміну перебування здійснює посадова особа Держприкордонслужби в пункті пропуску (пункті контролю) шляхом відрахування від дня фактичного в’їзду 180 днів назад. У разі якщо під час здійснення прикордонного контролю було виявлено перевищення іноземцем дозволеного йому терміну перебування, приймається рішення про відмову у перетині держкордону України.

Під час перебування на території України обчислення дозволеного іноземцю терміну перебування здійснюють посадові особи ДМС шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю. Вважається, що іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.

Якщо перевищення іноземцем дозволеного йому строку перебування в Україні буде виявлено посадовою особою державної міграційної служби України або прикордонником під час виїзду іноземця з України, щодо такої особи складають протокол про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, що нові правила в’їзду розповсюджуються на громадян країн-членів ЄС, Князівства Андорра, Ватикану, Ісландії, Ліхтенштейну, Монако, Сан-Маріно, Норвегії, Швейцарії, Канади, США і Японії.

Всі новини