1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Останні зміни в законодавстві про банкрутство
Травень 27, 2015

Останні зміни в законодавстві про банкрутство

15 травня 2015 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України № 607/5 «Про внесення змін до Порядку публікації відомостей, які підлягають розміщенню на веб-сайті державного органу з питань банкрутства» від 27 квітня 2015 року. Положення Наказу № 607/5 спрямовані на спрощення порядку публікації деяких відомостей на сайті Міністерства юстиції.

Так, серед основних нововведень слід відзначити те, що Міністерство юстиції більше не перевіряє відповідність поданих оголошень вимогам Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Згідно з новим Порядком перевірка оголошень проводиться в автоматичному режимі за основними критеріями: термін подачі, відповідність найменування, відповідність електронно-цифрового підпису. Таким чином, це нововведення значно прискорить процес подачі оголошень організаторами аукціонів у процедурі банкрутства.

15 травня 2015 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України № 441/5 «Про внесення змін до Положення про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство» від 27 березня 2015 року. Ці зміни спрощують порядок отримання відомостей з Реєстру. Крім того, арбітражні керуючі отримали статус реєстраторів реєстру і повноваження на його ведення.

Для підприємств ці зміни корисні тим, що змінено порядок надання відомостей з Реєстру: тепер можна отримати довідку з реєстру безкоштовно в електронному вигляді. Довідка видається в день подання запиту. Слід зазначити, що раніше такі довідки видавав територіальний орган Міністерства юстиції за письмовим запитом підприємства протягом 5 робочих днів.

Всі новини