1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Оновлено список держав, операції з резидентами яких вважаються контрольованими
30 Травня, 2018

Оновлено список держав, операції з резидентами яких вважаються контрольованими

Постановою від 11 квітня 2018 року № 295 Кабінет Міністрів України виключив Болгарію зі списку держав, операції з резидентами яких вважаються контрольованими. Перелік держав, операції з резидентами яких підлягають контролю передбачений Постановою КМУ від 27 грудня 2017 року № 1045 «Про затвердження переліку держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу».

До таких держав уряд відносить зокрема ті країни, з якими Україна не уклала міжнародні договори з положеннями про обмін податковою інформацією. 07 березня 2018 року набула чинності також Постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року № 108, якою з цього переліку було виключено також Грузію, Естонію, Латвію, Мальту та Угорщину.

Згідно Податкового Кодексу України контрольованими операціями є господарські операції платника податків, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:

  1. господарські операції, що здійснюються з пов’язаними особами – нерезидентами;
  2. зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;
  3. господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України, або які є резидентами цих держав;
  4. господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджується Кабінетом Міністрів України.
Всі новини