1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Нові умови зниження ставки ЄСВ
5 Квітня, 2015

Нові умови зниження ставки ЄСВ

2 березня 2015 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)».

Запроваджуються нові умови для застосування понижуючих коефіцієнтів для ставок єдиного соціального внеску.

При нарахуванні заробітної плати чи винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного соціального внеску застосовуються із понижуючим коефіцієнтом (у 2015 році понижуючий коефіцієнт становить 0,4; з 2016 року цей коефіцієнт становить 0,6) у випадку, якщо платником (роботодавцем) виконуються одночасно такі три умови:

  • база нарахування єдиного соціального внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці повинна збільшитись щонайменше на 20% у порівнянні з середньомісячною базою нарахування ЄСВ за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу. Раніше база нарахування ЄСВ складалась зі всіх застрахованих осіб підприємства і повинна була збільшитись щонайменше на 30%;
  • після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці повинен скласти не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік. Раніше середній платіж за працівника після застосування коефіцієнта повинен був становити щонайменше 700 гривень;
  • кількість застрахованих осіб у звітному місяці не повинна перевищувати 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Дана умова не застосовується до фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).

Ці зміни набрали чинності 13 березня 2015 року.

Всі новини