1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. НБУ залишив валютні обмеження практично без змін
Грудень 28, 2015

НБУ залишив валютні обмеження практично без змін

Постановою «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України» № 863 від 4 грудня 2015 року НБУ вкотре продовжив дію обмежень, які діяли на валютному ринку. Проте, деякі обмеження все ж скасовано.

Відтак, вимога щодо обов’язкового продажу 75% валютних надходжень не поширюватиметься на кредити, що надаються резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Ця норма діятиме лише в тому випадку, якщо іноземний кредитор перераховує кошти за імпортним контрактом без зарахування цих коштів на рахунок резидента-позичальника.

Крім цього, обов’язковий продаж валюти не стосуватиметься грошового забезпечення, яке нерезидент надає в якості гарантії чи застави для участі в конкурсних торгах, що має суттєво спростити участь іноземців в процедурі державних закупівель.

При цьому суттєвих пом’якшень валютних обмежень, зокрема, щодо виплати дивідендів в іноземній валюті, повернення позик нерезидентам та скасування вимоги обов’язкового продажу валютних надходжень у розмірі 75%, яких очікував ринок, у зв’язку з нестабільною ситуацією на валютному ринку так і не запроваджено.

Всі новини