1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Надання додаткової відпустки окремим категоріям працівників
21 Листопада, 2016

Надання додаткової відпустки окремим категоріям працівників

21 жовтня 2016 року Міністерство соціальної політики України опублікувало Лист № 1344/13/84-16 «Щодо надання відпусток окремим категоріям працівників». У цьому Листі Міністерство розглянуло питання надання додаткової відпусти працівникам, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, яке передбачено п. 1. ст. 8 Закону України «Про відпустки».

Так до роботи, яка пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням, також відноситься робота на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах). За виконання такої роботи законодавство передбачає надання працівникам щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

Це положення Закону України «Про відпустки» часто ставилось спеціалістами під питання, адже список професій і посад, робота на яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням, затверджувався ще в 1997 році, коли технічні характеристики персональних комп’ютерів були зовсім іншими.

Разом з тим, у зв’язку з публікацією Міністерством соціальної політики України нового Листа, це положення Закону України «Про відпустки» потрібно вважати актуальним і зараз. Окрім цього потрібно зазначити, що дія положення поширюється на всіх працівників, незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Всі новини