1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Механізм повідомлення іноземних компаній про взяття на податковий облік в Україні
27 Листопада, 2020

Механізм повідомлення іноземних компаній про взяття на податковий облік в Україні

4 листопада 2020 року КМУ своєю Постановою №1054 затвердив процедуру направлення повідомлення іноземним компаніям й організаціям про взяття їх на облік як платників податків в Україні.

Закон України №466 від 16 січня 2020 року встановлює, що нерезиденти (іноземні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або організації, що здійснюють купівлю нерухомого майна чи отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки у банках України – зобов’язані стати на облік у контролюючих органах. На виконання цієї норми розроблено порядок повідомлення нерезидентів про взяття на облік як платників податків.

Так, у разі взяття на облік цих осіб у контролюючих органах, відповідно до поданої ними заяви та документів, цим нерезидентам протягом одного робочого дня надсилається або видається відповідна довідка.

Якщо взяття на облік нерезидента здійснено за рішенням контролюючого органу на підставі акту перевірки (без заяви про взяття на облік) цим нерезидентам надсилається повідомлення про взяття на облік як платників податків.

Повідомлення надсилається у спосіб, що дає змогу встановити факт його вручення, дату вручення, а також особу, якій вручено повідомлення:

  • через електронний кабінет з одночасним надісланням відокремленому підрозділу нерезидента на адресу його електронної пошти інформації про вид документа, дату та час його надіслання до електронного кабінету;
  • за адресою відокремленого підрозділу або уповноваженого представника рекомендованим листом з повідомленням про вручення (або особисто вручається під розписку уповноваженому представнику).

У разі коли повідомлення не може бути вручене відокремленому підрозділу нерезидента або уповноваженому представнику у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням або відмовою прийняти повідомлення, податковий орган надсилає повідомлення нерезиденту через міжнародне реєстроване поштове відправлення з повідомленням про вручення.

Всі новини