1. Home
 2. /
 3. Наша Команда
 4. /
 5. Радники
 6. /
 7. Ольга Янушевич

ПРАКТИКИ

ЗНАННЯ МОВ

українська, російська, німецька, англійська

СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Ольга Янушевич консультує наших клієнтів з питань корпоративного права, розробляє установчі документи дочірніх підприємств іноземних компаній, трудові контракти з директорами, враховуючи індивідуальні запити та потреби кожного клієнта.

Ольга має багатий досвід у наданні юридичних консультацій з питань трудового законодавства, у тому числі щодо видів та тривалості відпусток, режимів робочого часу та форм організації праці, підстав та процедури звільнення працівників в Україні, розробці трудових договорів, посадових інструкцій, правил внутрішнього розпорядку тощо.

Також Ольга надає консультації клієнтам з різноманітних питань застосування податкового законодавства, у тому числі із урахуванням угод України з іншими державами про уникнення подвійного оподаткування.

Крім того, Ольга спеціалізується на питаннях, які стосуються планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання з боку державних органів та притягнення до відповідальності підприємств та їх посадових осіб за порушення, встановлені під час перевірок.

Ольга допомагає нашим клієнтам-іноземним ІТ-компаніям правильно структурувати їхній бізнес в Україні, в т.ч. беручи до уваги вимоги українського податкового законодавства, а також ефективно захистити права інтелектуальної власності наших клієнтів.

ДОСВІД

 • консультування німецького медійного порталу стосовно створення в Україні дочірніх ІТ-компаній та правильного структурування бізнесу;
 • консультування німецького холдингу, власника чисельних порталів нерухомості, стосовно створення в Україні дочірніх ІТ-компаній та правильного структурування бізнесу;
 • надання консультацій іноземним дипломатичним представництвам в Україні;
 • консультування німецької фармацевтичної компанії щодо зміни схеми дистрибуції продукції компанії в Україну;
 • консультування німецької компанії, одного з світових лідерів з виробництва віконних профілів, щодо правомірного звільнення українського директора, юридичний супровід звільнення та призначення нового директора;
 • надання юридичної підтримки із зупинення та закриття виконавчих проваджень у судах Німеччини, які стосувалися примусового виконання за договорами позики під заставу землі та іншого нерухомого майна;
 • підготовка та попереднє узгодження мирової угоди з німецьким нотаріусом, представництво інтересів клієнта (юридичної компанії, зареєстрованої за законодавством Республіки Кіпр) при засвідченні мирової угоди в нотаріуса;
 • надання консультацій нерезидентам – фізичним та юридичним особам щодо відкриття медичної практики в Україні;
 • надання податкових консультацій австрійській компанії щодо контрольованих операцій та ризику визнання її діяльності в Україні постійним представництвом нерезидента.

ОСВІТА ТА КАР’ЄРА

Ольга Янушевич закінчила цивільно-правовий факультет Одеської національної юридичної академії у 2005 році, отримавши диплом магістра з відзнакою.

У 2011 році здобула ступінь магістра права (Magister Legum, LL.M.) в Європейському університеті Віадріна (Франкфурт (Одер), Німеччина), захистивши магістерську роботу на тему: «Значення компенсації моральної шкоди в німецькому зобов’язальному праві до та після прийняття Другого Закону про внесення змін до законодавства про відшкодування шкоди від 01.08.2002 року».

До команди ДЛФ долучилася у 2020 році.

ПУБЛІКАЦІЇ

Steuern in der Ukraine 2021
Ukraine: Investment Guide 2021
Trademark protection in Ukraine 2021
GmbH-Recht in der Ukraine (Zerb-Verlag)
Arbeitsmarkt, Lohn- und Lohnnebenkosten in der Ukraine (GTAI)

Назад