1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. КМУ встановив єдину ціну на газ для населення та промисловості

Травень 27, 2016

КМУ встановив єдину ціну на газ для населення та промисловості

Відповідно до Постанови КМУ № 315 від 27 квітня 2016 починаючи з 1 травня 2016 року встановлено єдину граничну ціну на природний газ для населення у розмірі 6879 гривень за тисячу кубометрів. Така ж ціна встановлена і для продажу газу для потреб теплокомуненерго.

Враховуючи те, що ціни на природний газ для населення протягом багатьох років дотувались з державного бюджету і не відповідали ринковим, їх підвищення суттєво вплине на бюджети домогосподарств, оскільки призведе до збільшення вартості опалення та гарячого водопостачання.

З підвищенням цін на природний газ для населення вони вирівнялись з цінами на природний газ для промисловості, яка вже давно сплачує за спожитий газ його ринкову вартість на рівні 6800-7500 гривень. Вирівнювання цін на природний газ повинно стати поштовхом як для більш економного та ефективного використання енергоресурсів, так і впровадження енергоефективних систем та використання альтернативних джерел енергії. Тут в першу чергу потрібно звернути увагу на використання в енергетиці біомаси. Враховуючи великий обсяг сільськогосподарських земель в Україні це джерело енергії має великий потенціал.

Непопулярний серед населення крок Уряду направлений, в тому числі, й на поступове спонукання населення до економії енергоресурсів. Тому, разом з підвищенням ціни на голубе паливо Уряд поставив за мету забезпечити впровадження 100% обліку всіх енергоресурсів, спрямувати частину коштів на заходи зі зменшення споживання енергоресурсів через впровадження енергоефективності, а також розпочати роботу над створенням Фонду енергоефективності.

Всі новини