1. Home
 2. /
 3. Новини
 4. /
 5. Кабмін скасував тимчасову заборону на в’їзд в Україну для іноземців
31 Липня, 2020

Кабмін скасував тимчасову заборону на в’їзд в Україну для іноземців

Інформацію оновлено 11.09.2020

12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв декілька рішень, якими змінив вимоги щодо в’їзду в Україну для іноземних громадян.

Зокрема, відповідно до постанови № 477, втратило чинність розпорядження КМУ N 287-р від 14 березня 2020 року, яким тимчасово заборонявся в’їзду в Україну іноземним громадянам. Крім того, КМУ прийняв Постанову № 480, якою передбачено, що тепер для в’їзду на территорію України іноземним громадянам необхідний поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19. А для осіб, які прибувають з країн зі значним поширенням захворювання на коронавірусну інфекцію, – перебування на обсервації.

Водночас, обсервації не підлягатимуть:

 • громадяни держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів;
 • працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;
 • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
 • учасники зовнішнього незалежного оцінювання разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Також обсервації не підлягають особи, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій Вдома».

Зверніть увагу! Іноземні громадяни, які постійно проживають в Україні – мають посвідку на постійне проживання, не потребують згаданого полісу страхування для в’їзду на територію України.

25 червня 2020 р. уряд вніс зміни до постанови, що регламентує адаптивний карантин. До важливих нововведень, які стосуються іноземних громадян, належать:

 • можливість припинити режим самоізоляції або обсервації для іноземців, які перетнули державний кордон та/або контрольні пункти пропуску з тимчасово окупованої території у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 ПЛР-методом, який проведено не раніше, ніж за 48 годин до або після перетину державного кордону або пунктів в’їзду;

 • уточнення щодо поліса (свіоцтва, сертифіката) страхування для іноземців та осіб без громадянства, що перетинають державний кордон в частині його видачі страховою компанією, яка зареєстрована в Україні або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриття витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією, діючого на строк перебування в Україні.

22 червня 2020, КМУ ухвалив Постанову No. 641, згідно з якою з 1 серпня змінюється підхід до визнаяення держав із значним поширенням COVID-19.

Зверніть увагу! Державою із значним поширенням COVID-19 вважається держава, в якій наявна одна з таких ознак:

 • кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
 • приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більше відсотків.

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні 7 днів. Список держав станом на 25 вересня 2020 року доступний тут, ми оновлюватимемо його, відповідно до інформації Міністерства Охорони Здоров’я України.

Всі новини