1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Іноземні інвестори зможуть отримати посвідку на проживання

Липень 26, 2017

Іноземні інвестори зможуть отримати посвідку на проживання

23 травня 2017 року ВРУ прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій». Даний Закон набирає чинності 27 вересня 2017 року.

Метою прийняття даного Закону є спрощення процедури видачі посвідок на тимчасове проживання в Україні іноземним інвесторам, які мають істотну участь в українських підприємствах, але не працевлаштовані на них.

Так, Законом надається право на отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні засновникам, учасникам або бенефіціарним власникам (контролерам) українських компаній, які прибули в Україну з метою контролю за діяльністю таких компаній, за таких умов:

  • іноземець є учасником, засновником такої юридичної особи або бенефіціарним власником (контролером) такої юридичної особи, внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • розмір частки у власності іноземця або особи без громадянства або іноземної юридичної особи, кінцевим бенефіціаром (контролером) якої він є, в статутному капіталі української юридичної особи становить не менше 100 000 Євро за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України на дату внесення іноземної інвестиції.

Для продовження строку дії посвідки іноземний інвестор має підтвердити:

  • працевлаштування в цьому господарському товаристві щонайменше трьох громадян України, які почали роботу не менш ніж за шість місяців до дати звернення про отримання або продовження строку дії посвідки; або
  • сплату господарським товариством податку на прибуток в розмірі не меншому ніж п’ятдесят мінімальних заробітних плат за останній повний фінансовий рік до дати звернення про отримання або продовження строку дії посвідки.

Строк дії посвідки, яка видаватиметься засновникам, учасникам або бенефіціарним власникам (контролерам) українських компаній, становитиме 2 роки.

Всі новини