1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Іноземні інвестори зможуть отримати дивіденди за попередні роки
Березень 16, 2018

Іноземні інвестори зможуть отримати дивіденди за попередні роки

3 березня 2018 року набула чинності Постанова НБУ №19 від 01 березня 2018 року «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Іноземним інвесторам надано можливість отримати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нарахованими за попередні роки, також достроково погашати зовнішні кредити і позики в іноземній валюті.

Відтепер, українські компанії зможуть виплачувати іноземним інвесторам дивіденди в іноземній валюті на суму до 7 мільйонів доларів США (або еквівалент в іншій іноземній валюті) на місяць незалежно від періоду, за який нараховано ці дивіденди. Раніше для дивідендів за 2014-2016 роки був встановлений ліміт перерахування до 5 мільйонів доларів США на місяць, а для дивідендів за період до 2013 року включно – не більше 2 мільйонів доларів США на місяць.

Також, НБУ розширив перелік операцій компаній, на які не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу валютних надходжень. Так, вимога про обов’язковий продаж 50% валютної виручки не буде застосовуватися до засобів, залученими компанією-резидентом у формі зовнішніх кредитів або позик для виконання власних боргових зобов’язань в іноземній валюті перед нерезидентами або уповноваженими банками за іншими кредитами або позиками.

Крім того, Нацбанк розширив можливості дострокового погашення зовнішніх кредитів і позик в іноземній валюті. Тепер резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів і позик в межах щомісячного ліміту 2 мільйонів доларів США для одного резидента-позичальника за кредитними угодами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку.

Всі новини