1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Індустріальні парки в Україні: правові та податкові аспекти
14 Листопада, 2021

Індустріальні парки в Україні: правові та податкові аспекти

Вступ
1. Види діяльності в межах індустріальних парків
2. Державне стимулювання

 

У вересні 2021 року був прийнятий Закон України «Про індустріальні парки», який визначив нові умови створення, функціонування та державної підтримки індустріальних парків в Україні.

Іноземні інвестори в Україні можуть вести бізнес на території індустріальних парків, а також брати участь у їх створенні. Індустріальний парк створюється на строк не менше 30 років.

1. Види діяльності в межах індустріальних парків

У межах індустріальних парків України дозволено здійснювати такі види діяльності:

  • у сфері переробної промисловості;
  • у сфері переробки промислових та/або побутових відходів (крім захоронення відходів);
  • у сфері науково-технічної діяльності;
  • у сфері інформації і телекомунікацій.

На території індустріальних парків заборонено:

  • виробництво підакцизних товарів. З цього переліку є винятки: дозволено виробництво легкових автомобілів, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 і більше осіб, транспортних засобів для перевезення вантажів);
  • випуск та проведення лотерей;
  • діяльність на ринку азартних ігор;
  • посередництво у працевлаштуванні за кордоном;
  • промисловий вилов водних біоресурсів за межами юрисдикції України;
  • культивування рослин, які віднесені державою до таких, що можуть бути матеріалом для вироблення наркотичних засобів;
  • розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;
  • захоронення побутових відходів.

Серед відомостей, які вносяться про учасника індустріального парку до Реєстру індустріальних парків України, є інформація про види його діяльності. У разі зміни видів своєї діяльності, учасник повинен протягом 5 робочих днів повідомити про це керуючу компанію індустріального парку.

2. Державне стимулювання

У межах державного стимулювання індустріальних парків в Україні надається:

1. компенсація відсоткової ставки за кредитами. Таку компенсацію може бути надано за кредитами, які отримані з метою облаштування або ведення бізнесу в межах індустріальних парків;

2. фінансування без зобов’язань повернення отриманих коштів. Таке фінансування надається за умови, що отримані кошти буде використано для облаштування індустріальних парків та забезпечення будівництва інфраструктури (наприклад, автомобільні шляхи, лінії зв’язку, засоби тепло-, газо-, водо- й електропостачання, інженерні комунікації).

3. компенсація витрат на підключення та приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Важливо! Порядок надання зазначених компенсацій і фінансування на сьогодні ще розробляється.

4. звільнення від сплати мита при ввезенні устаткування, обладнання та комплектуючих до них, матеріалів. Такі преференції надаються:

a) при ввезенні матеріалів, які не виробляються в Україні;

b) якщо ввезене устаткування, обладнання та матеріали будуть використовуватися для ведення бізнесу в індустріальних парках та їх облаштування. При цьому:

      • такі товари не повинні бути підакцизними;
      • таке устаткування, обладнання та матеріали повинні бути включені в перелік, який затверджений Кабінетом міністрів України за поданням ініціатора створення (керуючої компанії, учасника) індустріального парку.

Зекономлені за рахунок звільнення від сплати мита кошти повинні йти на визначені цілі, а саме:

  • облаштування індустріальних парків, зокрема, з використанням новітніх, енергозберігаючих технологій;
  • запровадження новітніх технологій, пов’язаних з господарською діяльністю в межах індустріальних парків;
  • збільшення випуску продукції та зменшення витрат за видами господарської діяльності, передбаченими цим Законом, у межах індустріальних парків;
  • здійснення науково-дослідної діяльності в межах індустріальних парків;
  • повернення кредитів та оплати інших запозичень, використаних на облаштування індустріальних парків і здійснення у їх межах господарської діяльності, а також для сплати відсотків за такими кредитами та запозиченнями).

Державне стимулювання є доступним тільки ініціаторам створення, керуючим компаніям та учасникам індустріальних парків, інформація про яких внесена до Реєстру індустріальних парків. Іншим особам, навіть якщо вони придбали або орендували нерухомість в межах індустріального парку, уклали договір з керуючою компанією і ведуть діяльність на території індустріального парку, державне стимулювання не надається.

Всі новини