1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Детінізація ринку праці
Жовтень 29, 2018

Детінізація ринку праці

Кабінет Міністрів України 5 вересня 2018 року ухвалив Розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». Дане Розпорядження передбачає проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів (перевірок), спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Починаючи з 5 жовтня 2018 року в установленому порядку будуть проводитись комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Слід зазначити, що трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби України про прийняття працівника на роботу.

Нагадаємо, що за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність.

Штраф у розмірі 30 (тридцяти) мінімальних заробітних плат за кожного працівника (111690 грн.) передбачений за такі порушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
Всі новини