1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Дерегуляція в агропромисловості

Січень 13, 2016

Дерегуляція в агропромисловості

8 грудня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі», який передбачає зменшення регуляторних та ліцензійних процедур для суб’єктів господарювання в аграрному секторі України та внесення низки важливих змін у інші закони України у сфері ветеринарії, пестицидів і агрохімікатів, тваринництва, харчових продуктів, рибного господарства, природокористування тощо.

Так, зокрема, було скасовано 22 дозвільні процедури, що є застарілими або дублюються, зокрема реєстрацію типових добрив та добрив, що не містять потенційно шкідливих домішок, атестацію суб’єктів племінної справи, реєстрацію зовнішньоекономічних договорів стосовно рибогосподарської продукції тощо.

Закон спрощує процедуру оформлення водокористування й обігу добрив і засобів захисту рослин, а також скасовує карантинний дозвіл на їхній імпорт, що дає підстави сподіватися на залучення нових постачальників і позитивний вплив на ціну на внутрішньому ринку.

Відтепер ліцензія на промисловий вилов риби, окрім внутрішніх водойм і річок, необхідна тільки для вилову за межами юрисдикції України. Крім того, у сфері надрокористування дозволено використання підземних вод без дозволу до 300 куб. м на один водозабір.

Закон також обмежує контролюючі повноваження державних органів із метою скорочення витрат підприємств аграрного сектору та зниження ризиків корупції.

Всі новини