1. Home
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Часткове скасування валютних обмежень
2 Листопада, 2015

Часткове скасування валютних обмежень

23 жовтня 2015 року набрала чинності Постанова Правління Національного банку України № 718 від 22 жовтня 2015 року, яка скасовує окремі валютні обмеження, встановлені Постановою Правління Національного банку України №581 від 3 вересня 2015 року.

Так, НБУ скасував обов’язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті:

  • за проектами, що здійснюються на підставі угод між Україною і Європейським Союзом про участь України в міжнародних програмах Європейського Союзу;
  • у вигляді грантів від міжнародних фінансових організацій, членом яких є Україна, на користь юридичної особи-резидента, фінансування якої здійснюється за рахунок таких грантів та в органах управління якої бере участь Уряд України;
  • що надійшли як грошове забезпечення (гарантійний внесок) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації державного майна на рахунки організатора такого аукціону (торгів).

Відповідно до Постанови НБУ № 581 уповноваженим банкам заборонено знімати з контролю експортні операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов’язань зарахуванням зустрічних вимог у валюті. У зв’язку з набранням чинності Постанови НБУ №718 така вимога не поширюватиметься на операції операторів телекомунікацій з оплати міжнародних телекомунікаційних послуг (міжнародного роумінгу та пропуску міжнародного трафіку).

Також варто зазначити, що НБУ дозволив проведення реєстрації змін до кредитних договорів в іноземній валюті, якщо зміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією та приєднанням до нового кредитора-правонаступника. НБУ здійснює також реєстрацію кредитних договорів, за якими кредит наданий резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства.

Окрім цього, НБУ скасував обмеження щодо видачі готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати. До набрання чинності Постановою розмір готівкових коштів у національній валюті обмежувався 300 тис. грн. на добу на одного клієнта.

Всі новини