Нові правила в’їзду іноземних громадян в Україну
29 вересня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України №888, яка внесла зміни до правил в’їзду іноземних громадян в Україну на період дії карантину.
1. Поліс страхування
2. Звільнення від обов’язку мати поліс страхування
3. Обов’язок самоізоляції
4. В яких випадках самоізоляція не обов’язкова?
5. Припинення самоізоляції (обсервації)
Поліс страхування
Цією Постановою уряд встановив, що іноземні громадяни, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.
Такий поліс страхування повинен бути виданий:
- страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або
- іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України, або
- іноземною страховою компанією, яка має договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс).
Крім цього, Постанова забороняє іноземцям перетинати контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій і Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя та виїзду з них без страхового поліса.
Звільнення від обов’язку мати поліс страхування
Від обов’язку мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування звільнені такі категорії:
- іноземці, які постійно проживають на території України,
- працівники дипломатичних представництв та консульських установ, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей,
- військовослужбовці збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.
Обов’язок самоізоляції
Також визначено, що при перетині державного кордону іноземні громадяни, які прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19, підлягають самоізоляції з використанням електронного сервісу «Дій Вдома».
Державою із значним поширенням COVID-19 є держава, в якій наявна одна з таких ознак:
- кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
- приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30%.
Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формується Міністерством охорони здоров’я та переглядається кожні 7 днів. Актуальний список держав доступний за посиланням, ми оновлюватимемо його, відповідно до інформації Міністерства Охорони Здоров’я України.
В яких випадках самоізоляція не обов’язкова?
Не підлягають самоізоляції особи, які:
- не досягли 12 років;
- прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
- є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
- є працівниками дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
- є водіями та членами екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
- є інструкторами збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
- є діячами культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
- здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
- мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.
Припинення самоізоляції (обсервації)
Самоізоляція (обсервація) іноземця у зв’язку з перетином державного кордону України (або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них) припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону (або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території).